Osłony na zimę.

Szlachetne róże ozdabiają ogrody wielu domów. Coraz więcej widać również roślin śródziemnomorskich. Drzewka oliwne, palmy lub rośliny cytrusowe nie są już rzadkością. Bez zewnętrznej ochrony rośliny te mogą jednak nie przetrwać naszej zimy. Surowe warunki wystawiają na próbę nawet odporne na mróz rośliny donicowe. Zmienność późnojesiennych i zimowych temperatur szczególne wymaga płaszcza chroniącego korzenie. Mróz i wysuszający wiatr stanowią poważne zagrożenie dla koron roślin wiecznozielonych. Dzięki specjalistycznym osłonom bezpiecznie przezimujesz swoje rośliny do następnej wiosny.

Wszystkie zamówienia o wartości powyżej 500 PLN mają darmową przesyłkę.
Tkanina z włókniny Tkanina z włókniny Maty ochronne na zimę
Krążki ochronne na zimę
Worki z włókniny
Tkanina z juty
Folia bąbelkowa
Worki z włókniny Mega XXL
Worek z juty
Donica zewnętrzna z juty
Worki na róże
Taśmy/sznury z juty
Zabawne worki z włókniny
Wózki do donic
Torby na drewno kominkowe

Zabezpieczenia i ochrona roślin na zimę

Szlachetne róże ozdabiają ogrody wielu domów. Coraz więcej widać również roślin śródziemnomorskich. Drzewka oliwne, palmy lub rośliny cytrusowe nie są już rzadkością. Bez zewnętrznej ochrony rośliny przed mrozem i wiatrem te gatunki mogą jednak nie przetrwać naszej zimy. Surowe warunki wystawiają na próbę nawet odporne na mróz rośliny donicowe. Zmienność późnojesiennych i zimowych temperatur szczególnie wymaga płaszcza chroniącego korzenie. Mróz i wysuszający wiatr stanowią poważne zagrożenie dla koron roślin wiecznozielonych. Dzięki specjalistycznym osłonom bezpiecznie przezimujesz swoje rośliny do następnej wiosny.

Do ochrony roślin przed zimą należy przystąpić w momencie, gdy nastanie lekki mrozek i zamarznie wierzchnia warstwa gleby. Wcześniejsze działania zabezpieczające mogą doprowadzić do przegnicia korzeni. Do osłony przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi wykorzystywane są między innymi: worki jutowe, maty z włókniny, folia bąbelkowa, itp. W naszym asortymencie proponujemy zabezpieczenia roślin na zimę dostosowane do różnych wymiarów i odmiennych potrzeb. Dbamy o stworzenie kompleksowej oferty produktów. W związku z tym wprowadzamy stale nowe środki ochrony roślin na zimę.

Ochrona roślin na zimę - mróz nie ma szans!

Czy Twoje rośliny bezpiecznie przetrwają zimę?

Rośliny nie tolerują przymrozków, mrozów i zimowych wahań temperatur, suchych zimowych wiatrów, a także ostrego zimowego słońca. Nie wszystkie rośliny potrafią przystosować się do naszego klimatu. Szczególnie narażone zimą są rośliny ze słabo wykształconym systemem korzeniowym i nasadzenia tegoroczne. Długie narażenie roślin na działanie mrozu, ostrego słońca, zimowego wiatru pozostawić może uszkodzenia w postaci pęknięć kory po odparowaniu wilgoci z zamarzniętej ziemi.

Taśmy/ sznury z juty

Barwne tasiemki, warkocz lub kolorowe sznurki nie tylko skutecznie i trwale przytrzymają ocieplenia i zabezpieczenia na zimę, ale zawiązane ozdobnie w jednolitych czy kontrastujących barwach będą przyciągać wzrok w tym ponurym okresie.

Wózki do donic

Do transportu roślin służą stabilne metalowe podstawki na kółkach do donic o wadze do 150kg podpierają oleandry, palmy, itp. Mniejsze metalowe wózki w wielu kolorach nadają się na taras, balkon i do salonu. Otwór do wody dzięki powstałemu odstępowi od podłoża pozostaje otwarty. Pod donicą nie gromadzi się wilgoć. Dzięki wózkom do donic zachowujesz mobilność roślin na balkonie i tarasie.

Wskazówki ochrony roślin zimą:

  • Koronę roślin należy chronić aż do wiosny.
  • Rośliny utrzymujące liście w zimie powinny być osłonięte a jednocześnie otrzymywać jak najwięcej światła - jest to możliwe!
  • Nie należy używać folii do ochrony koron i pni roślin w zimie.
  • Należy poświęć specjalną uwagę roślinom doniczkowym, chronić je przed przemarznięciem i przesuszeniem.
  • Stosuj specjalną ochronę młodych drzewek.
  • Regularnie podlewaj rośliny nawet zimą.

Rośliny doniczkowe zdobiące ogród, taras czy balkon nie przetrwają mroźnej zimy bez ochrony. Zmiany temperatury późną jesienią i zimą wymagają fachowej izolacji dla korzeni i koron roślin. Mróz i zimowy wiatr nie mają szans z Nami! www.videx.pl

Oferujemy gotowe rozwiązania. Skorzystaj z bogatej specjalistycznej oferty, Twoje rośliny są gotowe do zimy! Efekty będziesz podziwiać wiosną. www.videx.pl